Joonistusvõistlus “Mina olen arheoloog” ja välinäitus

Mina olen arheoloog bänner

Alanud on MTÜ Tuletorni, Muinsuskaitseameti ja Iisaku Kunstide Kooli koostööna korraldatud joonistusvõistlus “Mina olen arheoloog”. Võistluse eesmärk on tutvustada Peipismaa ja Rannapungerja piirkonna vanemat ajalugu. Rannapungerja esmamainimisest saab sel aastal 490 aastat, kuid arheoloogiliste leidude põhjal on piirkonnas tegutsetud juba kiviajast.

Võistlusel oodatakse laste ja noorte (kuni 20. a) vabalt valitud suuruses joonistusi sellest (nt A2, A3, A4), millest räägivad arheoloogilised leiud – näiteks muinasaja eluolu, riietus, käsitöö, jahipidamine jpm. Iga osaleja võib saata kuni 2 tööd vabalt valitud joonistamis-, maalimis- või graafikatehnikas. Töö pöördel peab olema teose pealkiri, autori nimi, vanus ja kontaktandmed; õpilastel ka kool ja juhendaja.

Joonistusi oodatakse 10. aprillini 2024 aadressil:

Kaja Tina
Iisaku Kunstide Kool
Tartu mnt 62
Iisaku 41101

Lisainfo: kaja.tina@alutaguse.edu.ee.

NB! Võistlusele esitatud töid ei tagastata ning võistlusest osavõtja annab MTÜ Tuletornile õiguse oma joonistusi edaspidi kasutada, viidates seejuures töö autorile.

Võistluse žüriisse kuulub ka EArLi liikmeid ning EArL tunnustab eraldi meie liikmete lemmikut.

Joonistusvõistlus on osa laiemast pärandi tähistamisest, mille fookuses on 2024. aastal Peipsimaa muinasaeg. Lisaks võistlusele toimuvad koolides inspiratsioonipäevad, kus arheoloogia abil tehtud avastustest räägivad Jaana Ratas, Maili Roio, Maria Smirnova ja Aivar Kriiska. Kelle kooli inspiratsioonipäev ei jõua, saab inspiratsiooni arheoloog Monika Reppo ehk @chronicamonika TikTokist. Aasta kulmineerub suvel toimuva pärandipäeva seminariga Pärnaõuel, kus toimub ka arheoloogiliste leidude välinäitus. 13 joonistusvõistlusele laekunud tööd hakkavad aga kaunistama piirkonna bussipeatusi.

Jaga:
,

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga