Seminar, töötoad ja teabepäev

Inimesed kirikuvaremetes

Nagu paljudel teistel elualadel, on ka arheoloogias oluline end pidevalt täiendada. Samuti annavad seminarid, töötoad ja teabepäevad võimaluse uute ja vanade kolleegidega harivas õhkkonnas aega veeta. Uuel aastal uue hooga – jaanuaris ja veebruaris on arheoloogidel võimalik saada uusi teadmisi välitööde käigus leitud orgaanilisest materjalidest proovide võtmise ja nende proovide uurimisvõimaluste kohta ning arutleda hobiotsijate ja arheoloogide peamiste murekohtade ning võimaluste üle.

30. jaanuaril toimub 13:00–17:30 Tartus, Jakobi 2-213 EArL korraldatud arheoloogidele suunatud seminar ja töötuba, mida viivad läbi Maria Smirnova ja Tuuli Kurisoo. Esmalt vaadeldakse seminarivormis hiljuti lõppenud arheoloogide ja hobiotsijate küsitluse tulemusi. Sellele järgneb kahetunnine töötuba, misjärel võetakse päeva tulemused kokku. Seminaris ja tulemuste arutelus on võimalik arheoloogidel osaleda veebi teel, töötuba toimub ainult kohapeal. Liidu ja eriala listi liikmed on tänaseks juba kutse saanud. Meenutame, et osalemiseks on vaja saadetud lingil registreerida.

9. veebruaril toimub iga-aastane arheoloogia teabepäev, seekord samuti Tartus. Selle aasta teema on “Silmale nähtamatu: biomolekulaarne ja mikroskoopiline arheoloogia välitöödel“. Teabepäeval tutvustatakse biomolekulaarsete ja mikroskoopiliste uuringute rakendusvõimalusi erinevate arheoloogiliste orgaaniliste materjalide põhjal. Ka teabepäeva lõpus toimub päeva kokku võttev arutelu. Päevakava on veel koostamisel, kuid liidu liikmed leiavad registreerimisvormi meilist.

Näeme Tartus või veebis!

Jaga:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga